تم نقل محتويات الموقع إلى الأكاديمية الجديدة www.amr-ia.com

 

 
بحث في الموقع
تفضل هنا
 
 
 
 

چشم شور و حسادت چیست؟

چشم شور و حسادت

نوع رقیه شرعی (درست تلفظ کنید)

 

در این قسمت در رابطه با بیماری های مربوط به نفس صحبت می کنیم : چشم شور و حسادت، تماس با شیطان، و جادو (سحر). ما نشانه ها، راه های درمان و داستان های واقعی دربارۀ آن ها را بررسی می کنیم.

چشم شور و حسادت چیست؟

چشم شور از خطرناک ترین بیماری های نفس است. تفاوت بین حسادت و چشم شور این است که : فردی که حسادت می کند، می خواهد خوبی ها را از هر کسی بگیرد. در حالی که شخص دارای چشم شور، خوبی های دیگران را می خواهد اما نمیخواهد آن ها از فرد ساقط شود. پس هر شخص حسود، چشم شور دارد اما برعکس آن لزوماً صادق نیست.

پیامبر گرامی اسلام فرمود : "چشم زخم می تواند فرد را به گور ببرد (باعث مرگ شود) و شتر را داخل تنور کند (باز به معنی مرگ)".

 

یک سوال : ما شنیده ایم که برخی مردم چشم شور دارند و می توانند هر وقت که بخواهند به دیگران آسیب بزنند، آیا این صحت دارد؟

بله، این مساله صحت دارد. برخی می توانند چشم خود را کنترل کنند و به هر شخص و یا چیزی را که می خواهند آسیب بزنند.  برخی از آن ها می توانند یک سنگ بزرگ را فقط با استفاده از چشم هایشان از بالای کوه پائین بیندازند. یکی از افرادی که چشم دور دارد روزی با دوست خود در یک رستوران نشسته بودند، او به دوست خود که می تواند با چشم هایش، کل چراغ های آن جا را خاموش کند. سپس به یکی از چراغ ها نگاهی انداخت و کل رستوران تاریک شد.

تعداد یاز آن ها می توانند تنها با چند ثانیه نگاه به فردی، باعث مرگ او شوند.

 

یک سوال : آیا کسی که با چشم خود چیزی را خراب می کند، گناهکار اتست؟

کسی که از روی عمد با چشم شور خود باعث رنج و عذاب مردم شود و آن ها را تهدید کند، خطاکار و گناهکار است و باید زندانی شود، و به او اجازۀ ملاقات با مردم و پول خرج کردن داده نشود تا زمانی که بمیرد. (شید محمد صالح المنجّد)

کسی که از روی عمد با چشم زخم کسی را بکشد، باید کشته شود. (شیخ ابن عثیمین)

 

سوال : پیامبر (ص) فرموده اند : "چشم زخم حقیقت دارد، شیطان و حسادت انسان از آن مراقبت می کنند ". آیا هر حسادتی که به فرد آسیب بزند نیز توسط شیطان پشتیبانی می شود؟

خیر، بعضی از چشم زخم ها بدون دخالت شیطان انجام می شود. شیطان که از چشم پشتیبانی می کند و وارد بدن فرد می شود به آن دارندۀ چشم شور می گویند. و شیخ البانی حدیث بالا را کمرنگ شمرده است. اما واقعیت ورود شیطان به بدن از طریق چشم زخم را اثبات کرده است.

ذکر شده است که اکثر شیاطینی که از طریق چشم وارد بدن می شوند، درجات بالایی دارند.

 

سوال : اگر چشم شور از بدن خارج شود، آیا شیطانی که بدن را تسخیر کرده بود نیز از بدن خارج شده است؟ و یا این که در ابتدا شیطان باید از بدن خارج شود؟

با توجه به تجربیات، ممکن است خارج شده باشد و یا نه. پس اگر شخصی تحت حملۀ چشم زخم قرار گرفته است، شیخ و یا واسطه باید دعاهای حسد (حسادت) را بخواند و سپس دعاهای حرق (شیطان و یا آتش) و به این کار ادامه دهد.

 

سوال : شخص از کجا باید متوجه شود که توسط شخص حسود و چشم زخم او آسیب دیده است؟

از چند طریق قابل فهم است :

1 – از طریق رویاها : فرد آسیب دیده، فرد خاصی را به طور مداوم در خواب هایش می بیند و به او خیره نگاه می کند. و یا چشم هایی را می بیند که او را دنبال می کنند. و یا خود را در لباس هایی می بیند که روی آن ها عکس چشم وجود دارد. و یا مواد سمی و تفنگ و ... می بیند.

2 – زمانی که فرد آسیب دیده با برخی اشخاص می نشیند و احساس ناراحتی می کند و نسبت به آن ها حس منفی دارد، به این معنی است که آن افراد کسانی هستند که او را چشم زده اند.

3 – فرد باید سوره فلق را 30 تا 50 بار با صدای بلند و پشت سر هم بخواند، و اگر خمیازه بکشد و یا آروغ بزند به این معنی است که کسی او را چشم زده است. و این ساده ترین راه برای کشف این موضوع است. اگر کسی بگوید : گواه این قضیه چیست، باید بگوییم : از روی تجربه ثابت می کنیم که این روش درست است و احتیاج به شاهد و گواه نداریم چون با عقاید ما منافات ندارد. حضرت محمد (ص) فرمودند : " (رقیه) مشکلی ندارد، مگر زمانی که با شرک باشد. "

4 – علائم چشم زخم می تواند شامل این موارد باشد : کمر درد، زانو درد، مشکلات قفسه سینه، عدم تمرکز

 

سوال : چگونه فرد می تواند بین پریشانی ای که توسط چشم زخم ایجاد شده باشد و ناراحتی ای که به چشم زخم ارتباطی نداشته باشد، تفاوت قائل شود؟

در اکثر موارد، نشانه های چشم زخم در قالب بیماری، مثل مشکلات ارگان های بدن، و در عین حال به درمان پزشکان واکنش نشان نمی دهد. برای مثال، مشکلات مفاصل، بی حالی، بی خوابی، مشکلات پوستی، نفرت از خانه و خانواده و جامعه و تحصیل و بیماری های مغز و اعصاب و روانی. همچنین، رنگ پریدگی صورت، بی قراری، فراموشی، سنگین شدن سر، احساس ناراحتی در شانه ها، احساس درد ناگهانی و شدید و احساس سرما و یا گرمای شدید.

نشانه های حسد، طبق گفته های عبدالخلیق العطار :  نشانه های حسد بر پول، جسم و بچه ها قابل مشاهده است. اگر حسد به فرد آسیب بزند، او را دچار مشکلات روحی روانی مثل بی علاقگی به رفتن به سرکار و یا مدرسه و دانشگاه می کند. و سطح دانش و هوشیاری اش کاهش می یابد. گاهی اوقات فرد از خانواده دوری می کند و شاید تصور کند افرادی که اطراف او هستند به او علاقه ای ندارند و ... .

 

سوال : چگونه اموالم را از چشم زخم در امان نگاه دارم؟ اگر طلا، ماشین و یا خانه داشته باشم، چگونه از آن ها مراقبت کنم؟

پاسخ این سوال از شیخ ابو براء الیمنی است :

راه های زیادی برای محافظت از اموال شما وجود دارد. در حدیثی از پیامبر نقل شده است که : " از خداوند دفاع کنید تا خداوند از شما دفاع کند ... " شکی وجود ندارد که رقیه یکی از بهترین راه هایی است که می تواند به خواست خداوند از شما حفاظت کند. رقیه یک دعا است که از خداوند درخواست می کند که مریض را شفا دهد و از خانه و هر دارایی دیگری نیز حفاظت کند. بعضی مردم می پرسند (آیا حسد و چشم زخم می تواند به خانه و ماشین و ... نیز صدمه بزند؟)

جواب این سوال "بله" است. در حدیثی که از محمد بن حنفیه نقل شده است، آمده است که : "اگر یکی از شما در برادرش، یا خودش، یا خانواده اش یا اموالش چیزی ببیند که خوشحالش کند، باید از خدا بخواهد که آن را به او ببخشد، به این دلیل که چشم زخم واقعا وجود دارد. " پس مراقب باشید و تمام نکات فوق را رعایت کنید تا خود و خانواده تان را از شر اجنه و شیاطین محافظت کنید.

 

سوال : چگونه بدانیم که از چشم زخم قوی ای آسیب دیده ایم؟

1 – از طریق خواب ها : در خواب خود را می بینید که با چاقو ضربه خورده اید و یا تیر خورده اید.

2 – چشم های خود را ببندید و فاتحه بخوانید. اگر در مقابل خود یک چشم ببینید، شما چشم زخم قوی ای دارید.

3 – با دعا خواندن، زمانی که "خداوندا، هر چشم زخم را از من دور بدار" را می خوانید و یا می شنوید و احساس می کنید که روی شما تاثیر می گذارد، نشان دهندۀ آن است که چشم زخم قوی ای دارید.

 

سوال : اگر فردی که افراد دیگر را چشم می زند، بمیرد، دیگران خوب می شوند؟

همواره این گونه نیست، اگر شیطان از چشم زخم مراقبت کند، از بین نمی رود. و اگر نه، به خواست خداوند بهبود می یابد.

یک فرد چگونه می تواند از چشم زخم رها شود؟

شما می توانید یکی از اموال شخصی که بهتا نآسیب زده است را بردارید، چیزی مثل تکه ای از لباسش و یا لیوانش ... و این می تواند بدون علم او باشد.

می توانید از او بخواهید غسل کند و آب غسلش را روی بدن خود از بالا تا پایین بریزید. مشکل شما می تواند در اولین بار حل شود و یا لازم باشد آن را تکرار کنید تا برطرف شود.

همچنین می توانید با گوش دادن به دعاهای چشم زخم، از آن رهایی یابید. موثرترین رقیه از شیخ خلید الحبشی است.

http://www.aura-center.com/r/farsi.php

و بهتر است بدانید که از چه نوع چشم زخمی آسیب دیده اید. اگر چشم زخم، معیشت شما را دچار مشکل می کند با گوش دادن به دعاهای رزق ی توانید شفا پیدا کنید. اگر دانش و درس خواندن شما را تحت تاثیر می دهد، دعاهای مربوط به دانش، اگر زیبایی شما را مختل می کند، دعاهای زیبایی می تواند چارۀ شما باشد.

همچنین به دعاهای سوختن توجه کنید. بسیار در موارد چشم زخم موثر واقع می شوند.

برای فرزندان و کسانی که از خانواده دور هستند، این دعا را بخوانید :

"فَرَدَدْنَاهُ إِلَى أُمِّهِ كَيْ تَقَرَّ عَيْنُهَا وَلَا تَحْزَنَ وَلِتَعْلَمَ أَنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ وَلَكِنَّ أَكْثَرَهُمْ لَا يَعْلَمُونَ"

"وينقلب إلى أهله مسرورا"

 

روعن رازیانه و تخمه سیاه برای تاثیرات روانی بسیار مفید هستند. روغن رازیانه در درمان بسیار تاثیرگذار می باشد. می توان آن را به چند طریق مورد استفاده قرار داد :

1 – آن را روی قسمت مورد نظر بمالید. (صرف نظر از این که علت چه بوده است)

2 – آن را بنوشید تا مشکلات داخل بدن رفع شود.

3 – با بینی آن را بالا بکشید تا اجنه ای که در سر وجود دارند از بین بروند و تمرکز و آرامش به شما بازگردد.

4 – آن را داخل گوش بریزید تا مشکلات شنوایی حل شوند.

 

روش آماده سازی آن بدین شرح است :

نصف لیتر روغن زیتون+رازیانه به اندازۀ نصف تخم مرغ+1 قاشق چای خوری دانه سیاه : آن ها را داخل یک کاسه بریزید و مخلوط را روی شعلۀ کم برای حدود 15 دقیقه گرم کنید. سپس دعای چشم زخم و آتش را بخوانید و دیگر دعاهای مرتبط. و یا می توانید سوره بقره را بخوانید. آن را روی کل بدن بمالید و یک قاشق غذاخوری از آن را صبح بخورید و دیگری را بعد از ظهر.

شما می توانید از هر روش درمانی برای درمان بیماری های نفس استفاده کنید. و من توصیه می کنم کسانی که چشم زخمِ سر و صورت دارند (به خصوص خانم ها) که از سوزن های چینی استفاده کنند، به این دلیل که به سرعت تاثیر خود را می گذارد. به این صورت که چشم زخم از بدن خارج می شود و بدن دوباره قوی می شود.

ما درباره روش های درمان زمانی که درباره ورود شیطان به بدن صحبت کنیم بیشتر توضیح خواهیم داد.