www.amr-ia.com

 

 
 
 
 
 

Regjistrime t Rukjes islame (Rregullim i Shqiptimit)  roqyah - roqia - roqya - ruqia - ruqyah - ruqya - black magic white m

Regjistrime t Rukjes islame (Rregullim i Shqiptimit)

Shpresoj, shum t dashur vllezr dhe motra tu prkushtoheni ktyre regjistrimeve t cilat prshkruhen nga Sheiku, dhe t mos anashkaloni asnj prej regjistrimeve q iu jan dhn. Ndonjher un sugjeroj regjistrime t caktuara pr disa prej vllezrve dhe motrave, por kam zbuluar se ata dgjojn disa prej tyre dhe ln pa dgjuar t tjerat, pr shembull, kur un sugjetoj regjistrimet e (zilis - hirit - djegies dnimit t mizorit), ata dgjojn vetm (djegien dnimin e mizorit) dhe ln pa dgjuar pjesn tjetr, kjo ndikon shum dhe e prek rrjedhn e duhur t trajtimit.

 

N tabeln e mposhtme ju gjeni regjistrime t Rukjes (Ruqya) t mbledhura nga ne, dhe anash do regjistrime kemi shkruar se far rastesh mund t trajtojn. Ju mund ta shkarkoni regjistrimin duke klikuar mbi emrin e saj, e cila sht si m posht vijon:

* Kini Parasysh: Regjistrimi me recitimin e Sheikh Meshary Al-Afasy dhe Sheikh Maher al-Muaiqly kan efekt t dobt pr rastet n fjal; por ato q recitohen nga Sheikh Abdulbaset, Sheikh Menshawi, Sheikh el-Sherim dhe Sheikh Ahmed al-Ajmi prve regjistrimeve t tjera q kemi zgjedhur n listn e mposhtme, jan provuar t ken efekt t fuqishm, me vullnetin e Zotit:


 

E para/ Regjistrimet e Dr. Emad Alnahar

First/ Dr. Emad Alnahar tapes

#

Emri i regjistrimit

Rastet e Kurimit

mbledhje pr diklamim

1

Briefed Ruqia tape   

(Regjistrim udhzimi i Rukjes)

Pr t gjitha kurat shpirtrore

Dr. Emad Alanahr

2

Evil eye and envy full tape  

Syri i keq dhe zilia - regjistrim i plot          

Duaa of evil eye and envy Duaja pr syrin e keq dhe zilin

Pr kurat q lidhen me zilin dhe  syrin e keq

Dr. Emad Alanahr

3

 Magic tape 

Regjistrim i Magjis

Kurimi i rasteve magjike (magjia e zez ose magjia e bardh)

Dr. Emad Alanahr

4

Condemn of outrageous tape  Regjistrim pr dnimin e mizorit

Pr fiksimet e epshit dhe magjin e t keqit/mizorit

Dr. Emad Alanahr

5

Healing and serenity tape Regjistrim pr shrimin dhe qetsin

Pr t gjitha kurat shpirtrore, organike dhe psikologjike

Dr. Emad Alanahr

6

Divorce and relatives  and womb tape 

Regjistrim pr divorcin dhe t afrmit e barkun.

Pr zilin e t martuarve, magjin e diferencimit dhe lidhjes ndrmjet burrit dhe gruas, dhe dashurin e keqe.

Dr. Emad Alanahr

7

Pregnancy and childbirth verses tape 

 

Regjistrim me vargje/ajete pr shtatznin dhe lindjen e fmijs

Pr infeksionet e shtatznis dhe fmijris nse ato jan shpirtrore, psikologjike ose fizike; si dhe n rastet kur burri apo gruaja kan kto infeksione.

Dr. Emad Alanahr

8

Verses of marriage

Vargje/Ajete t Martess

 

Duhet t dgjohet nga ata q nuk mund t martohen pr shkak t zilis, pushtimit nga shejtani apo magjis.

Dr. Emad Alanahr

9

Verses Paradise and Hur  Vargje/Ajete t Parajss dhe Hur-it (Veprimeve t mira n Qiell)

 

Pr t'i kujtuar xhindit, shejtanit t dashuris me fuqin e qiellit  dhe t Hur (t veprimeve t mira) duke e detyruar at, n mnyr t udhhiqet dhe t pendohet.

Dr. Emad Alanahr

10

Verses of guidance tape   Regjistrim me vargje/ajete udhzuese

Pendimi dhe udhzuesi i t konvertuarit.

Dr. Emad Alanahr

11

Verses of fire and burning Vargjet/ajetet e zjarrit dhe djegies

Pr trajtimin e magjis s zjarrt dhe magjis s ujit sidomos, e dobishme edhe n djegien e ajrit dhe magjin e toks; ata prfitojn djegien e magjis s br dhe zgjidhjen e nyjeve t magjis, gjithashtu e dobishme n djegien e syrit t keq dhe pushtimin nga djalli.

Dr. Emad Alanahr

12

 

Verses of air and wind  Vargjet/ajetet e ajrit dhe ers

Pr kurimin e magjis s ajrit, ujit dhe magjis s varrosur.

Dr. Emad Alanahr

13

Verses of water, seas and rivers                                          Vargjet/ajetet e ujit, deteve dhe lumenjve

Pr t kuruar magjin e  ujit, t zjarrit dhe magjin e ajrit

Dr. Emad Alanahr

14

Verses of earth and soil 

Vargjet/ajetet e toks dhe dheut

Pr dheun apo pr magji t varrosur n tok, n pyll, n shkrettir, posht nj peme, n nj varr, ose n breg t detit. Njkohsisht i dobishm pr magjin e ajrit dhe kur thatsira godet tokn pr shkak t zilis apo magjis.

Dr. Emad Alanahr

15

Verses of livelihood tape  Regjistrimi me vargje/ajete t jets s prditshme

Zilia apo magjia e financave, tregtis, dhe puns q shkakton shpenzime t tepruara dhe xhymertllk/ shpenzim t parave kot.

Dr. Emad Alanahr

16

Verses of knowledge and wisdom

Vargjet/ajetet e dijes dhe urtsis

Download prayer of knowledge and wisdom tape

Shkarkoni regjistrimiin e lutjes s njohurive dhe urtsis

Pr zilin, magjin e dijes, t inteligjencs, shpejtsin e t kuptuarit dhe aftsin e t kuptuarit

Dr. Emad Alanahr

17

 

Verses of birds tape

 

Regjistrim me vargje/ajete pr zogjt

 

Ata lndojn xhindin fluturues, e bjn at t dukshm dhe ai mund t largohet me vrap gjat kohs s leximit t Rukjes, por kto vargje e sjellin at. N mjaft raste asgj nuk duket n pamje t par, por kur lexoni kto vargje do t habiteni. Ato gjithashtu ndihmojn si komentim i magjis n zogj

Dr. Emad Alanahr

18

Verses against fortification of jinn

 

Vargje/ajete kundr fuqizimit t xhindit

Vargje t fuqishme q prdoren mbi xhindin, q sht fuqizuar dhe vendosur brenda trupit t robit (brenda kockave, venave, enve t gjakut, koks, legenit ..) ose jasht tij. N fazat e para t Rukjes shohim se rasti mund t duket i qndrueshm edhe pse xhindi sht ende i fshehur brenda trupit t tij.. Kto vargje jan gjithashtu t dobishme n rastet e magjive, apo talismanve ..

Dr. Emad Alanahr

19

Verses of mountains tape

Vargje/ajete me regjistrim pr mallet

Shum e fort ndaj xhindit, shrbtorve t magjis, mbretrve t xhindeve, ndaj kukudhve q banojn n malet e kukudhve, si dhe tek  ata q vn magji n majat dhe vrimat e maleve, dhe mund t prdoret gjithashtu edhe pr smundjet, ibant, kancerin dhe tumoret

Dr. Emad Alanahr

20

Stars & planets & sun & moon tape

Regjistrim pr yjet & planetet dhe diellin e hnn

Magji q lidhet me yjet dhe planetet (kur je i lodhur, i dmtuar n dit t caktuara t muajit apo t vitit).

Dr. Emad Alanahr

21

Al-Kursi Verse , repeated

Vargu/Ajeti Al-Kursi, i prsritur

Pr t gjitha rastet pr djegie dhe shrim

Dr. Emad Alanahr

22

Sura Yuosuf

Prek demonin e personit t dashuruar.

Dr. Emad Alanahr

23

Sura Yaseen

 Lndon xhindin.

Dr. Emad Alanahr

24

Sura Al-Saffat

 

Lndon xhindin, duhet dgjuar pr djegien e tij

Dr. Emad Alanahr

25

Sura Al-Jinn

 

Lndon xhindin, duhet dgjuar pr djegien e tij

Dr. Emad Alanahr

26

Prayers on Prophet Mohammad (PBAUH)

 

Lutje pr Profetin Muhamed (A.S)

E dobishme pr t gjitha lndimet

Dr. Emad Alanahr

27

Verses of grace

Vargjet/ajetet e Hirit t Perndis

Jep mshirn e Perndis, duhet ta lexoni pr zilin, magjin, obsesionin e djallit, me efekt t mrekullueshm

Dr. Emad Alanahr

28

Holy Quran Ruqya

Rukje e Kur'anit t Shenjt

Pr t djegur lndimet e zilis s trupit apo magjis q nuk lejon  msimin prmendsh Kur'anit t Shenjt, ajo lndon djallin pushtues (manin)

Dr. Emad Alanahr

29

Parents obedience and kinship

Bindja ndaj prindrve dhe t afrmve

Pr shrimin e syrit t keq apo magjin e mosbindjes ndaj prindrve dhe t afrmve, apo pr t zbuluar ekzistencn e nj syri t keq apo magjis.

Dr. Emad Alanahr

30

Verses of worships

Vargjet/Ajetet e Adhurimeve

 

Prvlon syrin e keq, zilin dhe smirn tek xhindi ndaj adhurimeve (lutjeve, adhurimeve t nats, nderimeve..), duke prjashtuar magjin e fes (urrejtja e t ndershmit, hixhab, dgjimi i Kuranit t Shenjt ..). Keto ajete iu lexohen gjithashtu edhe xhindeve t pabindur ose mohues.

Dr. Emad Alanahr

31

Verses of the chest, heart, and happiness

 

Vargje/ajete t gjoksit, zemrs dhe lumturis

 

Pr trajtimin e forcimit t zemrs dhe ndjesis s ngushtsis n gjoks, depresionit, shqetsimit, ankthit, zemrimit, xhelozis, zilis, urrejtjes dhe dashuris, qoft psikologjike apo pr shkak t zilis dhe kontaktit dhe/apo magjis, zilis, q godet tek buzqeshja e prditshme, tek e qeshura dhe lumturia, si dhe pr trajtimin e problemeve organike q lidhen me gjoksin (t tilla si smundje t zemrs dhe mushkrive), psikologjike dhe shpirtrore, dhe dgjimi i tyre shrben gjithashtu pr pendimin dhe shndrrimin e xhindit (t tilla si regjistrimet  udhzuese)

Dr. Emad Alanahr

32

hearing and ears tape

 

regjistrim pr dgjimin dhe vesht

Pr t shruar problemet e degjimit dhe t veshve, n rast se smundja ka ndodhur pr shkak t nj problemi fizik, ose pr shkak t ain (syrit t keq), zilis (hasedi), prekje nga Xhindi (t kqinjt) ose magjia.

Dr. Emad Alanahr

33

Verses of eyes and sight

 

Vargje/Ajete pr syt dhe shikimin

Pr t kuruar problemet e-shikimit t dobt, nervave t dobt nga ana vizuale, verbris, si n rastet kur problemi shkaktohet nga nj arsye organike ashtu edhe n rastet e shkaktuara nga zilia, mania e djallit, syri i keq apo magjia.

Dr. Emad Alanahr

34

Verses of treating forgetfulness and poor memory

Vargje/ajete pr trajtimin e harress dhe kujtess s dobt

 

Duhet t dgjohet nga ai q sht prekur nga harresa dhe dmtimi i kujtess n mnyr q t shrohet, me vullnetin e Zotit

Dr. Emad Alanahr

35

Verses of hands, writing and orking  

Vargjet/ajetet e duarve, shkrimit dhe puns

 

Çdokush q ka smundje apo trheq zilin tek duart e tij pr shkak t bukuris s tyre, shkrimit t mir t dors apo puns s mir, ose q ka ndikim magjik gjat shkrimit apo vizatimit.

Dr. Emad Alanahr

36

Ëalking & feet tape & running

 

Regjistrim pr ecjen, kmbt dhe vrapimin

Pr disa raste t paralizs pr shkak t syrit t keq apo magjis, kto vargje/ajete zbulojn nse paraliza sht organike apo shpirtrore. Kur lexoni, organi i paralizuar lviz dhe mund t rris lvizjen. Kto ajete prdoren edhe pr ata q jan goditur nga syri i keq n kmb, apo pr ata q kan shkelur magjin, e kan kaprcyer at, ose iu sht vn n kpuct e tyre

Dr. Emad Alanahr

37

Verses of bones

Vargje/ajete pr kockat

 

Pr t gjith ata q kan probleme n kocka dhe nyje (ndjeshmri/dobsi- fraktura - inflamacion ...) t cilat mund t jen me natyr organike ose t shkaktuara nga zilia apo pushtimi nga djalli, ato zgjidhin nyjet e lidhura  n kocka dhe zbulojn pushtimin e djallit n kocka

Dr. Emad Alanahr

38

Verses of injustice + verses of prejudice and Oppression

 

Vargjet/ajetet e padrejtsis + vargjet/ajetet e paragjykimeve dhe Opresionit

Ka efekt t fuqishm mbi xhindin autoritar me argumente kundr tij dhe thirrjes s tij dhe duke e friksuar at me pasojat e padrejtsis. Ajetet madje prekin xhindin e muslimanit dhe e bjn at t dal jasht trupit pas dgjimit t tyre. Ata jan t rnda pr xhindt e pafe. Vargjet/ajetet e Opresionit: Jan t ashpra pr orkt, prbindshat, mbretrit e kukudht dhe magjistart me prvoj, nj arm e fuqishme pr t gjith xhindt arrogant dhe krenar pr ti mposhtur, ngarkuar dhe friksuar ata

Dr. Emad Alanahr

39

Verses of angels

Vargjet/ajetet e Ëngjjve

 

Shum e rnd kundr xhindit t pabes dhe t Muslimanit si dhe ndaj shejtanve. Ajetet kan efekt t ngjashm me ato t torturs dhe opresionit. Ato kan efekt t dukshm n kohn kur intensifikohet dmi dhe dominimi i demonve

Dr. Emad Alanahr

40

Verses of conquer and victory + veses of mountains

Vargjet/ajetet e pushtimit dhe fitores + vargjet/ajetet e malit

Ësht e fuqishme n situata t vshtira t shkaktuara nga mbretrit e xhindit, gjigandt, magjistart, priftrinjt dhe ministrat e magjis

Dr. Emad Alanahr

41

Stunning Ruqia (verses of injustice + verses of oppression + verses of angels + verses of conquest and victory + verses of the mountains)

Rukje e Jashtzakonshme (vargjet/ajetet e padrejtsis + vargjet/ajetet e shtypjes +vargjet/ ajetet e engjjve + vargjet/ajetet  e pushtimit dhe fitores + vargjet/ajetet  e maleve)

Kjo Rukje n t prgjithshmen sht shum e fuqishme pr xhindin pushtues edhe kur ai sht musliman apo i pafe, pr shpirtrat e kqinj, Marada-n, mbretrit e kukudhve dhe shtrigat me prvoj dhe ai gjithashtu ka nj ndikim t fort mbi shrbtort e magjis dhe vzhguesit si  dhe xhindin e dashuris.

Dr. Emad Alanahr

42

Jihad (fight) verses tape

 

Regjistrim me vargje/ajete t Xhihadit (Lufts)

Ky regjistrim sht i fuqishm ndaj demonve dhe djajve.

Dr. Emad Alanahr

43

Verses of prison and chains

 

Vargjet e burgut dhe zinxhirve

Duhet t dgjohet nga dikush q ndjehet si n burg dhe kur t gjitha shtjet e tij t puns jan trazuar, dhe q beson se t gjitha dyert jan t mbyllura rreth tij, si dhe jan t dobishme pr zinxhirt q jan i vendosur n trup dhe kocka nga demont. N rast se magjia ndrpritet, sht e dobishme n rastet e pushtimit nga djalli dhe magjia, dhe sht e dobishme kur dgjohet pr t bllokuar dhe kufizuar pushtimin e djallit n trup dhe pr t aktivizuar lvizjet e tij duk   prsritur "Tekbir", ndrsa jeni duke e dgjuar at.

Dr. Emad Alanahr

44

Verses of hijab and modesty

Vargjet e hixhabit dhe modestis

 

Pr do grua e cila sht prekur nga syri i keq ose zilia n hixhabin e saj apo n modestin e saj, ose nse ky lndim ka shkaktuar trishtimin ose padurimin pr hixhabin apo pr mbulimin e fytyrs ose kur shkakton braktisjen e tyre nga ana e saj.

Dr. Emad Alanahr

45

Verses of ethics, modesty and good deeds

Vargjet/ajetet e etiks, modestis dhe veprave t mira

 

Pr do t lnduar nga syri i keq apo zilia n moralin e tij apo veprat e tij t mira, ose n qoft se ai sht goditur me magji pr t qen moralisht i korruptuar dhe i paturpshm

Dr. Emad Alanahr

46

Verses of dress and adornment

Vargjet/ajetet e veshjes dhe zbukurimeve

Pr do t lnduar nga syri i keq apo zilia n n veshjen e vet apo pr bukurin e forms dhe trupit t vet.

Dr. Emad Alanahr

47

Verses of patience

Vargjet/ajetet e durimit

 

Kto vargje/ajete duhet t lexohen nga pacienti. Ato prdoren si trajtim pr tolerancn me dnim t rnd pr xhindin; ato pengojn kundrshtart e tyre dhe heqin aftsin e tyre pr t br keq; sepse tolerance e treguar nga pacienti sht nj arsye pr t zhvlersuar punn e tyre dhe kjo i bn ata t pashpres; ajetet gjithashtu i mundsojn njeriut t pushtuar nga zilia t ket forcn e durimit t tij

Dr. Emad Alanahr

48

Verses of food and drink

 

Vargjet/ajetet e ushqimit dhe pijes

Pr at q ka magji n ushqim apo pije, apo ka trhequr zilin n ushqimin dhe pijen e tij

Dr. Emad Alanahr

49

Verses of animals

Vargjet/ajetet e kafshve

Disa lloje xhindesh preken vetm nga ky lloj vargu/ajeti

Dr. Emad Alanahr

50

Verses of the oneness of Allah and Islamic creed

 

Vargjet/ajetet q tregojn se Allahu sht Nj i Vetm  dhe t besimit islam

Çdokush q ka magjin e ateizmit, pabesis dhe mohimit t fes, dhe kushdo q ka nj demon ateist; dhe ai q sht infektuar nga syri i keq apo zilia n besimin e tij n faktin q Allahu sht Nj i Vetm; ajetet jan t fuqishme pr xhindin e pafe pr ta kujtuar at dhe pr t pasur prova kundr tij

Dr. Emad Alanahr

51

Verses of enjoyment

 

Vargjet/ajetet e knaqsis

Pr ata q jan lnduar nga magjia apo syri i keq q ka shkaktuar prishjen e gzimit t vet n jet, si tek vetja e tyre ose me gruan e tyre, apo edhe n aspekte t ndryshme t jets dhe q ndjehet si i shkpputur nga ndjenjat e tij, dhe kushdo q ka magjin e depresionit dhe neveris (ktu duhet t shtoni regjistrimin e gjoksit, zemrs dhe lumturis). Ajetet jan t fuqishme n rastet e pushtimit nga demoni i dashuris (shtoni regjistrimin e mizorit), dhe shrbejn gjithashtu pr t thirrur kukudht.

Dr. Emad Alanahr

52

Supplication Ruqia

Rukje e Lutjes

 

Pr nj person q sht jo i aft t lutet, pr pasoj sa her q lutet ai ndihet i drobitur apo dembel, ose nse ai nuk mund t lutet, kjo Rukje sht e dobishme n kto raste. Personi duhet t prsrit: Nuk ka Zot tjetr prve Allahut, dhe t krkoj falje

Dr. Emad Alanahr

53

consort (Qarin) verses tape

 

Regjistrimi m vargjet/ajetet e shoqrueses  (Qarin)

 

Pr dik q sht prekur nga Qarin (dhe sindroma e saj: pshpritje t shpeshta (Waswas), ndjenja sikur dikush po e ndjek apo po e shikon.

Dr. Emad Alanahr

54

Verses of graves (Graves Ruqia)

 

Vargjet e varreve (Rukje e varreve)

Magjia e br e cila sht varrosur n varre, dhe zbulon xhindin e varrezave si n rastet kur ky sht caktuar pr magji apo n raste t tjera.

Dr. Emad Alanahr

 

E dyta/Regjistrime t Prziera

Second/ Assorted tapes

 

#

 Emri i regjistrimit

Rastet e Kurimit

1

Al-Bagara Sura tape

Regjistrimi i Sura-s Al- Bagara

Pr t gjitha kurat shpirtrore

2

Ruqya of clearance (Verses of getting evil out) - strong

Rukje e pastrimit (Vargje/ajete pr daljen e s keqes) - e fuqishme

T dgjohen me qllimin pr ti nxjerr lndimet, smundje dhe xhindet jasht trupit t njeriut dhe shtpive. Ajetet jan t fuqishme n rastet e pushtimit nga demont dhe n rastet e magjis n ushqim dhe pije.

3

Verses of resurrection

Vargjet/ajetet e ringjalljes

 

Pr rastet e smundjeve q nuk ofrojn shpres pr jetn  (koma - vdekje -kancer-) dhe q kan efekt n magjin e vrasjes,dhe kur Marada dominon n disa prej rasteve ju do t shihni se pacienti nuk lviz dhe sht i pandrgjegjshm, dhe n rastet e marrzis, ngathtsis mendore, atrofis e antarve t familjes, rnies s flokve dhe do gj q sht prfshir n konceptin e vdekur

4

Verses of pregnancy fixing

Vargjet/ajetet pr rregullimin e shtatznis

Pr rastet e zilis, pushtimit nga djalli, dhe magjis q lidhet me humbjen e fmijs gjat barrs , dhe pr t lehtsuar procesin e lindjes

5

Verses of downfall

Vargjet/ajetet e shkatrrimit

 

Ësht mjaft e fuqishme pr t larguar pushtimin e demonit, sidomos kur dgjohet gjat Hixhama-s, dhe pr rastet e diabetit, tensionit t lart, etheve, apo gjat nj lindjeje t vshtir. Nuk kshillohet t lexohet gjat shtatznis.

6

Verses of psychological diseases

 Vargjet/ajetet  pr smundjet psikologjike

Pr smundjet me natyr psikologjike

7

Verses of organic diseases

Vargjet/ajetet  pr smundjet organike

Pr smundjet me natyr organike

8

Jews verses tape

 

Regjistrim me vargje/ajete ifute

Mjaft e fuqishme kundr xhindit ifut, nse prsritet e djeg at, duke qen se kjo sht ngritja e argumentit kundr tij dhe e kshillon at, dhe ndihmon n njohjen e fes s xhindit n trup, n qoft se personi prgjigjet ather xhindi sht ifut.

9

Christians verses tape

Regjistrim me vargje/ajete tw krishtera

 

Xhindi i krishter preket prej kwtyre ajeteve, ai mund t jet musliman apo t dobsohet, tw ndihet i sulmuar ose lwndimi qw ai shkakton bie. Ajetet gjithashtu zbulojnw fen e xhindit qw ka pushtuar trupin.

10

Advice for elves tape

Kshill pr regjistrimin mbu kukudht

 

I kshillohet dhe i sugjerohet kukudhit obsesiv t pendohet dhe t dale jasht trupit

11

Verses of killing and destruction

Vargje/ajete t vrasjes dhe shkatrrimit

Ato vrasin xhindin obsesiv, jan shum t fuqishme ndaj agresorve, si dhe prdoren pr magjin e vrasjes dhe shkatrrimit.

12

Verses of hair loss

Vargje/ajete pr humbjen e flokve

Pr shkak t syrit t keq, zilis, makthit apo magjis s shkaktuar nga djalli

13

Breast cancer tape

Rregjistrim pr koncerin e gjirit

Rastet e kancerit t gjirit q shkaktohen nga zilia, syri i keq, fiksimi i djallit apo magjia

14

Al-Kursi Verse and Athan (60 minutes repeated), very strong

Vargjet/ajetet Al-Kursi Verse dhe Than (prsritet 60 minuta), shum e fuqishme

Pr t gjitha rastet, duke prfshir ktuu edhe shoqruesen e djallit

15

Storming Ruqia (Storming Ruqya)

Rukje Sukmuese (Rukje Sulmuese)

Suraja Al-Anfal e prsritur n nj mnyr t fuqishme pr rastet e  pushtimit nga djalli, magjia dhe syri i keq

16

 Tekbir fest

Pr t gjitha kurat shpirtrore

17

Athan, repeated

Ajeti Athan, i prsritur

Shum e fuqishme pr t gjitha lndimet

18

Verses of speaking            Vargjet/ajetet e komunikimit

Pr trajtimin e pamundsis dhe vshtirsis n t folur

19

Verses of soldiers                      Vargjet/ajetet e ushtarve

Pr mposhtjen e djajve

20

Islamic Ruqia in Sura Qaf

Rukje islame n Suran Qaf

 

N rastet e magjis s plqimit dhe posedimit si dhe sugjerimeve t  kqija

21

Sura Al-Rahman

(Sura AlRahman)

Suraja Al-Rahman

(Suraja AlRahman)

Pr shrimin nga smundje dhe gjendje t pashrueshme, pr t'u dgjuar (3 her n dit pr nj jav rresht me prqendrim t lart sikur jeni duke qndruar n duart e Zotit t Plotfuqishm, dhe duhet t dgjohet vetm me zrin e [Shejh Abdulbasit Abdulsamad] duke mbyllur syt

22

Verses of fire (Emal Alnahar) and verses of egression (Abdullah Khalifa)

Vargjet/ajetet e zjarrit (Emal Al Nahar) dhe vargje/ajete t regresionit (Abdullah Khalifa)

 

Rukje e fuqishme pr personin e lnduar nga magjia t brendshme me an t ngrnies, pijes apo shqisave t nuhatjes ..., dosja audio sht (stereo), ku autoparlanti  i djatht prmban Rukjen e regresionit, dhe ai i majt Rukjen e zjarrit


 

 
Open Stats2 Database Failed
Error Number: 1045Error Description: mysql_errorQuery: SELECT * FROM stats_day where date='2023-09-30'strWhere: