www.amr-ia.com

 

 
 
 
 
 

Program intensiv pr shrimin e lndimeve shpirtrore me an t Rukjes islame

Ese t Avancuara t Prdorimit t Rukjes islame

Me emrin e Allahut, Mshiruesit, Mshirbrsit!

 

T dashur vllezr dhe motra:

 

Ky sht program intensiv i Rukjes Islame (pr raste t vshtira dhe situata q kan nevoj pr shrim t shpejt, me vullnetin e Perndis). Ësht mjaft efektiv, me vullnetin e Perndis, veanrisht gjat muajit t shenjt t Ramazanit:

Programi sht prgatitur nga: Dr. Emad Al-Nahar, Mjek n Rukjen Islame, mjeksin profetike dhe bioenergjin.

 

SHËNIM: Pikat e mposhtme duhet t ndiqen n baz ditore me qllim shrimin dhe dbimin (dbimin e do gjje negative si mund t jen smundja, zilia, pushtimi nga ana e demonit dhe magjia), dhe mund t shtoj dhe qllimin e djegies s tij.

 

1. Lutjet e mngjesit dhe t mbrmjes (pas Sabahut/Fexhrit dhe Ikindis/Asr me prqndrim) dhe lutjet para gjumit. Lutem shtypni ktu, nse doni t shkarkoni lutjet e plota.

2. Krkoni falje (pendimi sht nj nga kushtet e faljes), e cila duhet q t recitohet si m posht vijon: Un krkoj falje nga Allahu xh.sh q nuk ka zot tjetr prve atij n Tokn e Gjall dhe un pendohem tek Ai [100 her].

3. Duke thn: Nuk ka zot tjetr prve Allahut, Ai sht i vetm dhe nuk ka t dyt, Atij i qoft sundimi dhe lavdrimi, Ai krijon dhe prcakton vdekjen, Ai sht i gjithfuqishm pr do send. (100 her pas Sabahut dhe Akshamit)

4. Duke thn: Nuk ka zot tjetr ve Allahut [100 her]

5. Duke thn: Nuk ka fuqi tjetr ve Allahut [100 her] duke folur edhe pr nyjet magjike, t cilat zbrthehen si brenda ashtu edhe jasht trupit.

6. Prdorni gjithnj fjal t mira e lavdrime si: Lvduar qoft Allahu, falnderoj Allahun, nuk ka Zot tjetr prve Allahut, Allahu sht m i madhi, nuk ka forc prvese tek Allahu [100 her].

7. Lutje mbi t Drguarin e Allahut, paqja qoft mbi t [100 her].

8. Duke thn: Perndia sht i mjaftueshm pr ne dhe Ndihmuesi m i Madh [100 her].

9. Duke thn: Nuk ka zot tjetr prve Teje, I Madhrishm e pranoj duke nnshtruar veten [100 her].

10. Duke thn: Krkoj strehim tek fjalt e prsosura t Allahut t cilat nuk mund t mposhten nga hipokritt apo t pabindurit, nga e keqja e asaj q Ai ka krijuar, nga e keqja e asaj q zbret nga qielli dhe nga e keqja e asaj q ngjitet n t, nga e keqja e t gjitha atyre q Allahu ka krijuar nga toka dhe nga e keqja e asaj q del prej saj, dhe nga e keqja e nats dhe komplotet e dits, nga e keqja e do trokitje n der, me prjashtim t atyre q sjellin t mira, Oh, Perndi hirplot.

11. Bamirsi: Dikush mund t prgatis nj zarf ose kuti n mnyr q do dit n mngjes t vendos bamirsin e vet n t (p.sh nj Riyal ose m shum), dhe tua jap at t varfrve dhe njerzve n nevoj do dit ose n fund t muajit t shenjt t Ramazanit pr ata q e meritojn at.

12. Leximin e Ajeteve Al-Kursi [100 her] pr shrimin dhe dbimin, duke shtuar synimin pr t djegur shejtanin  e djallzuar, ose kokfort n trupin e pushtuar.

13. Leximin e Surja-s Al-Feel [100 her] me qllimin pr djegjen e tij.

14. Leximin e Surja-s Al-Falaq [100 her].

15. Leximin e Surja-s Al-Fatiha [100 her] dhe Surja-s Al-Baqara [nj her].

16. Leximin e Surja-s Al-Saffat [100 her] nse synohet djegia e demonit.

17. Leximin e dy kapitujve t Kur'anit t Shenjt me qllimin pr t prfunduar nj Khatma (Kryerje dhe mbarim) dhe Rukje t plot.

18. Duke ngrn hurma Aja pr mngjes (7 cop) - por pacientte diagnostikuar me diabet duhet t marrin vetm (3) t tilla t shoqruara me nj got me uj.

19. Mjalt i cili sht lexuar m par: Vendosni nj lug kuzhine plot me mjalt n uj t ngroht dhe przieni at, m pas pijeni at si aj n mngjes dhe syfyr pr ata q agjrojn.

20. Bni banj me przierjen n vijim: (Sidr + krip e ashpr), shtoni (7) lug t plota Sidr me (7) lug t plota krip n tre litra uj (preferohet Zamzam), lreni ujin t trazohet me Sidr dhe kripn pr t paktn 30 minuta, pastaj derdheni at n trupin tuaj dhe lreni ashtu pr 15 minuta. M pas lani trupin tuaj. Kjo mund t bhet n do koh t dits pr 21 dit pa pushim.

21. Lyeni trupin me vaj, i cili sht lexuar (5 her). Preferohet q t ndryshohet lloji i vajit do here q pdoret. Vajrat q rekomandohen jan (vaji i zakonshm i ullirit, vaj i fars s zez/Nigella sativa vaji Indian premium vaji Shathab -vaji ferula vaji i ullirit me myshkun e zi ... dhe me radh).

22. Pr t br avull n trup me vajin e fars s zez/Nigella sativa q lexohet do dit pr 10 minuta pas mngjesit, duke veshur nj  rrob/tobe apo fustan pa t brendshme dhe duke lejuar avujt t kalojn npr trup.

23. Lutje para mngjes dhe n kohn e syfyrit kur agjrohet.

24. Asnjher mos pini vetm n rast se sht Zamzam, dhe preferohet m shum nse i sht lexuar m par.

25. N rastet e magjis s jashtme (t varrosur, n varreza, n det, t shprndar ...) sht e nevojshme t dihet vendin ku sht hedhur ose lloji i magjis n mnyr q t ket mundsi ta largoj at duke qen se magjit rinovohen zakonisht vetvetiu n mnyr automatike, por magjia e brendshme (n ushqim, pije, ose er) jan t lehta pr t kuruar.

26. Shum e rndsishme: Mbani gjithmone mendim pozitiv dhe t lart pr Allahun e Plotfuqishm.

27. Dgjoni kasetat me Rukje Islamike (te pakten dy kaseta ne dit sipas rastit). Ju do ti gjeni kasetat n kt faqe:

www.aura-center.com/r/alb.php

 

Nse kini dshir, mund t shtoni sa m posht (ne baz ditore):

- Prsriteni kt lutje (100 her): O Krijuesi i qiejve dhe i toks, I gjithditshm i t padukshmes dhe i bots, Zot dhe Sundimtar i do gjje, nuk ka tjetr Perndi ve teje, un krkoj strehim te Ti nga e keqja e vetes sime dhe nga e keqja dhe mbizotrimi i Shejtanit, dhe nga kryerja e t kqijave ndaj vetes ose ndaj do muslimani.

- Lexo Suren El-Fatiha para se t bini n gjum (11 her)

- Shtisni pr 15 minuta.

- Pr rastet e pushtimit nga shejtani apo demont, prsritni ajetin vijues sa m shum q t jet e mundur duke synuar paralizn e demonit  q ka pushtuar trupin (gracka e shejtanit sht e dobt), duhet  t dgjohet Rukja e djegies s Sheikut Khalid el-Habashi, dhe Rukja e zjarrit pr Dr. Emad al-Nahar.

- Ky program zgjat jo m shum se 3 or n dit, pa kohn q i kushtohet dgjimit t kasetave, q sht nj program mjaft i fuqishm, dhe personi me hirin dhe dshirn e Perndis - do t prmirsohet shum shpejt, q n ditt e para.

- Disa duan ti shtojn programit t mposhtm element q nuk ekzistojn n termat e sipr-prmendura, kjo nuk bie ndesh me programin n trsin e vet, dera mbetet e hapur  pr ata q duan t shtojn ose t modifikojn ndonj gj nga sa sht thn m sipr.

- N rast se ju harroni dika prej saj, ose e lini at duke qen se jeni i/e zn sidomos gjat priudhs s Ramazanit nuk ka asgj t keqe. Mos thoni se ky program terapeutik nuk funksionon pr shkak se keni harruar zbatimin e disa prej pjesve dhe m pas t ndaloni ta prdorni at, por jini t gatshm ta aplikoni at t nesrmen dhe bhuni gati t arrini efektin e dshiruar, me dshirn e Krijuesit.

- N rastin e nj magjie t prtrir, krkoni ndihmn e Allahut dhe prpiquni t realizoni aplikimin dhe programin e lutjes, q sht nj arm e fuqishme n luftn kundr magjistarve. Ka disa mnyra pr t sprapsur kt magji, por ju duhet t keni informacion pr llojin e magjis (e varrosur me ndikimin e flokve - ndikimin e rrobave ushqim i ngrn ... etj).

-       Gruaja q sht prekur nga magjia e bukuris (dhe grat n prgjithsi) duhet t jen t angazhuara pr hixhabin islamik si udhzohet pr grat Sahabiyat, Allahu qoft i knaqur me to, t cilat duhet t veshin abaya dhe t mbulojn fytyrn pr t'u mbrojtur nga syri i keq dhe zilia e xhindit si edhe e njerve prreth.

-       - Ju duhet t shmangni mkatet sidomos ato q thyejn fortifikimet dhe Rukjen; ku mund t prfshihen: muzika, shikimi i faqeve pornografike dhe adhuruesit e demonve dhe faqet e internetit ku jan magjistart apo leximi i librave t tyre. Pr m shum informacion rreth gjrave q thyejn fortifikimet dhe dobsojn Rukjen, ju lutem lexoni me kujdes faqet e pushtimit nga shejtani duke shtypur ktu.

-       Krijimi i ktij programi ka nj qllim dhe arsye t vetme; ai q rimkmb dhe shron sht Allahu i Plotfuqishm. Ne duhet t kemi plotsisht besim tek AI, dhe t ruajm mendime positive pr Allahun q t na dhuroj rimkmbjen dhe shrimin. N hadithin kudsi thuhet: "Un jam ashtu si m mendon Robi im."


Vllai juaj [Dr. Emad Al-Nahar]

Pr m shum informacion dhe hollsi:
emad_alnahar@hotmail.com

 

 


 
Open Stats2 Database Failed
Error Number: 1045Error Description: mysql_errorQuery: SELECT * FROM stats_day where date='2024-07-15'strWhere: